O společnosti

Vážení obchodní přátelé,

dovolte, abychom Vás seznámili s naší společností Tiskárna Libertas, a.s.

Jsme zákaznicky orientovanou firmou, poskytující komplexní polygrafické služby v oblasti archového ofsetu.
Smyslem naší práce je uspokojení i těch nejnáročnějších klientů. O tom, že se nám naše práce daří, svědčí nejen řada spokojených zákazníků, ale i ocenění za polygrafické zpracování, která jsou nám každoročně udělována.

Naše společnost se pyšní bohatou historií, sahající až ke konci 19. století. Během této doby prošla tato smíchovská tiskárna řadou změn, týkajících se především používaných technologií, a výsledkem je současná moderní ofsetová tiskárna.

Historie smíchovské tiskárny sahá až ke konci 19. století, kdy byl zakoupen objekt občanské záložny v Husově, dnes Drtinově ulici. Pan Alexander Leopold Koppe zde vybudoval Litografický ústav, který se zabýval tiskem svatých poutních obrázků. V roce 1913 se vznikají Spojené grafické ústavy Koppe Bellman. Po rozsáhlé přestavbě, která proběhla díky fúzi s nakladatelstvím Melantrich v roce 1926, se zdejší tiskárna stává ve své době největší a nejmodernější v republice (tiskly se zde především ilustrované časopisy Melantrichu).

Od roku 1952 se tiskárna stává majetkem Československého státu a byl včleněn do národního podniku Svoboda, tiskařské závody. V této době se v tiskárně nacházejí hlubotiskové stroje, na kterých se tisknou populární časopisy, jako např. Květy, Mladý svět a další.

Roku 1992 osamostatněním části tohoto národního podniku – závodu Svoboda 1 – vznikla akciová společnost Libertas. V roce 1993 definitivně skončil archový hlubotisk a výroba byla převedena na rotační a archový ofset.

Významným mezníkem pro akciovou společnost Libertas byl rok 1998, kdy dochází k oddělení polygrafické výroby od realit. 1. července vzniklá dceřiná společnost Tiskárna Libertas, a. s., která se zabývá novinovým a archovým tiskem. Zůstává Libertas, a. s., která se zabývá realitami a jejich správou.Kontakt


Sídlo společnosti

Tiskárna Libertas, a.s.
Drtinova 10
150 00 Praha 5

Tel: +420 227 018 273
Tel vrátnice: +420 227 018 222
E-mail: info@tiskneme.cz

zapsaná v ObR u MěS v Praze, oddíl B 5451
IČ: 256 78 990, DIČ: CZ25678990

Zobrazit adresu na on-line mapě a naplánovat trasu: adresa na mapy.cz

Napište nám

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?